Prístrešky na autá: Ako vybrať tie správne

Prístrešky na autá: Ako vybrať tie správne

Prístrešky sú vynikajúce riešenie pre tých, ktorí nedisponujú pre svoje vozidlo garážou, avšak nechcú nechávať auto zaparkované pod holým nebom a vystaviť ho tak riziku poveternostných vplyvov. Na trhu sú dostupné viaceré druhy a vyhotovujú sa na požiadanie klienta v rôznych materiáloch. Práve výber vhodného materiálu pre prístrešok na auto by mal byť uvážený a vopred premyslený, aby spĺňal kritériá a dostatočne ochránil parkované vozidlo.

Prístrešky sa vyrábajú z rôznych materiálov

Ako sme už spomínali, existuje viacero druhov prístreškov a líšia sa najmä materiálom, z ktorého sú vyrábané. Existujú kovové, hliníkové, drevené, murované alebo plachtové prístrešky. Snáď najnáročnejšie na údržbu sú drevené prístrešky a takisto treba povedať, že nepatria k tým najlacnejším. Dokážu však auto dobre ochrániť a sú esteticky najzaujímavejšie.

Oproti tomu plachtové prístrešky sú najlacnejšia alternatíva ochrany vozidla pred poveternostnými vplyvmi, ale ich životnosť je značne nižšia. Určite plnia svoju ochrannú funkciu, ale je vhodné si uvedomiť, či tento druh prístrešku je skutočne vyhovujúci a spĺňa stanovené kritéria.

Najpraktickejšia voľba prístreškov pre vozidlá

Najužitočnejšou a najpraktickejšou voľbou prístreškov sú prístrešky vyrobené z kovu alebo hliníka. Predovšetkým ide o prístrešky, ktoré sa ľahko udržiavajú a potrebujú skutočne iba minimálnu starostlivosť. Hliníkové prístrešky sú dostatočne odolné a ich pevná konštrukcia vydrží aj v prípade silného vetra.

Ani kovové prístrešky nepotrebujú komplikovanú alebo špeciálnu starostlivosť. Vynikajú dlhou životnosťou a v dostatočnej miere chránia vozidlo pred dažďom, vetrom, snehom alebo silným slnkom. Obidva materiály sú vhodné pre výstavbu prístreškov na auto, najmä ak jeho majiteľ preferuje praktickosť pred estetickosťou. Je preto skutočne dôležitý správny výber prístrešku a každý záujemca by si mal ešte pred jeho výberom ujasniť kritériá tak, aby dokázal dostatočne ochrániť zaparkované vozidlo.

Spoločnosť KOVINOX v Partizánskom sa venuje výrobe a montáži brán, zámočníckych výrobkov, ale aj hliníkových prístreškov. Odborne kvalifikovaní a skúsení pracovníci sú k dispozícii kedykoľvek realizovať požiadavky zákazníkov. Po konzultáciách a zameraní prechádzame k samotnej výrobe a následne montáži produktu. Náš individuálny prístup ku každému zákazníkovi, ako aj precízne odvedená práca je samozrejmosťou. Preto nás v prípade záujmu a potreby neváhajte kontaktovať. Radi zrealizujeme vaše predstavy.

Nádražná 889 95801 Partizánske
tel.: +421948 222 048

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888