Krovy - ako správne rozhodnúť, ktorý je ten pravý?

Krovy - ako správne rozhodnúť, ktorý je ten pravý?

Krovy chránia budovy pred účinkami poveternostných vplyvov. Od zastrešenia závisí životnosť aj hospodárnosť stavby. Tradičné tesárske krovy sú známe použitím jediného materiálu, ktorým je drevo. Ide o najbežnejší a najčastejšie využívaný variant. Novodobými alternatívami sú väzníkové krovy, kde sú drevené nosníky spevnené oceľovými doskami. Každý variant krovu má svoje výhody aj nevýhody, preto je dôležité rozhodnutie pri jeho výbere.

Krovy a ich úloha pri stavbe domu

V živote každého z nás raz príde chvíľa, keď vyslovíme želanie, mať vlastnú strechu nad hlavou. Vtedy si ani neuvedomujeme, čo nás všetko nás čaká, ak sa to želanie začne plniť. Keď už reálne stojíme nad návrhmi vlastného domu, je najvyšší čas rozhodnúť sa, akú že to chceme tú strechu vlastne mať. Ak sme verní tradíciám, určite zvolíme krovy v klasickom štýle. Stáročiami osvedčené drevené strešné konštrukcie zhotovené tesárskym variantom. Ak sme naklonení novodobej technológii, sú pre nás výzvou väzníkové krovy. Získame nimi stabilitu pre konštrukcie s veľkým rozpätím. Obidva varianty strešnej konštrukcie sú cenovo výhodné, rozdiel medzi nimi je v tom, že väzníkový variant býva časovo menej náročný. Ak však plánujeme mať v podkroví väčší obytný priestor, tak s ním väzníkové krovy nepočítajú.

Aj krovy majú svoje výhody a nevýhody

Krovy, či už také alebo onaké, majú svoje „pre“ a majú tiež aj svoje „proti“. Výber vhodného krovu závisí od veľkosti strechy, jej tvaru a spôsobu využitia podkrovia. Tradičné drevené tesárske krovy sú výhodné cenovo a ďalšou veľkou výhodou je možnosť využitia relatívne veľkého priestoru, ktorý môže slúžiť ako obytné podkrovie. Bonusom je samozrejme aj vizuálna podoba takejto konštrukcie, ktorá pôsobí prírodným a útulným dojmom. Od tradičných krovov sa postupne prechádza na úsporné konštrukcie. Väzníkové krovy sú vyhotovené z drevených hranolov, ktoré sú spevnené oceľovými doskami. Ich montáž je ako ekonomicky tak aj časovo výhodnejšia. Nevýhodou je, že väzníkové krovy poskytujú v podkroví len úložné priestory. S obytným podkrovím sa, žiaľ, pri väzníkovom variante musíme rozlúčiť.

Spoločnosť KROVPLUS s.r.o. pôsobí na stavebnom trhu od roku 2008. Naša firma sa primárne orientuje na návrhy a realizácie drevených strešných konštrukcií a drevostavieb. Na základe dohody sme schopní aj niektorých menších stavebných úprav. Vďaka našej dlhoročnej skúsenosti a zodpovedajúcim pozitívnym reakciám našich klientov si môžete byť istí, že všetko prebehne podľa vašich predstáv a to s najvyššou možnou precíznosťou práce. Kontaktujte nás ešte dnes a my vám poskytneme záruku trvalého komfortu vášho domu.

Budovateľská 34 08001 Prešov
tel.: +421908 667 997

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888