Preprava materiálu si vyžaduje odborný prístup

Preprava materiálu si vyžaduje odborný prístup

K preprave materiálov ako napríklad zeminy, stavebných materiálov alebo konštrukcií na kratšie vzdialenosti sa používa predovšetkým automobilová nákladna doprava. Prepravu väčších nákladov si potom delí železničná a lodná doprava. Stavebné materiály sa prepravujú či už voľne uložené, umiestnené na paletách alebo v obaloch, s ktorými sa dá následne manipulovať pomocou špeciálne upravených automobilov s hydraulickým ramenom.

Ako prebieha preprava materiálu?

Preprava materiálov a ich nakladanie či vykladanie prebieha podľa pokynov dohliadajúceho pracovníka, ktorý dozerá a kontroluje celý proces. Jednonápravový príves musí byť všeobecne zabezpečený tak, aby pri nakladaní nedošlo k preváženiu. Rôzne druhy nákladov podliehajú špecifickým zásadám. Napríklad pri nakladaní paliet je zakázané ich tlačenie či ťahanie po vnútornej ploche nákladného vozidla. Každý náklad musí byť na vozidle umiestnený tak, aby bola zabezpečená jeho stabilita a ľahká ovládateľnosť.

Pri preprave materiálu je dôležitá kontrola komunikácií pred samotným prevozom materiálu, aby nedošlo k neočakávaným komplikáciám. Preprava sypkého materiálu má tiež svoje špecifiká a pri prevoze by napríklad nemala ostať nadmerne znečistená cesta, po ktorej bol náklad prepravovaný. Za to všetko zodpovedá prepravca. Nakoľko je pri preprave materiálov nevyhnutné zohľadniť množstvo faktorov, obrátiť by ste sa mali na skúsených a overených profesionálov.

Akú úlohu má vodič pri preprave materiálu?

Pri preprave materiálu zohráva dôležitú úlohu práve vodič automobilu. Jeho základnou povinnosťou je zaistiť bezpečnosť nákladu a osôb. Musí dodržiavať všetky pokyny v súvislosti s nakladaním, vykladaním či samotnou prepravou prevážaného nákladu. Taktiež sa musí presvedčiť, že vozidlo spĺňa predpísane normy, ako aj maximálnu povolenú hmotnosť a rozmery. Pri pretŕčaní nákladu sa riadi pokynmi vyplývajúcimi z vyhlášok a nariadení o cestnej premávke. Nie je jednoduché riadiť nákladné vozidlo prepravujúce rôzne materiály, preto by malo byť zverené len do rúk oprávnených a skúsených vodičov, ktorí presne vedia ako ho obsluhovať.

Pokiaľ potrebujete prepraviť špecifický materiál, ešte pred uzavretím zmluvy s vybranou spoločnosťou by ste sa mali informovať, pokiaľ už takýto materiál prepravovala a či dokáže zabezpečiť jeho bezpečnú prepravu z bodu A do bodu B, ako aj jeho bezproblémové naloženie a vloženie.

Spoločnosť R&M Doprava s.r.o. ponúka kvalitné služby založené na dlhoročných skúsenostiach v oblasti prepravy stavebného materiálu, prepravy sypkého materiálu či prác s hydraulickou rukou. Spoľahlivosť, profesionalita a bezpečnosť pri práci sú pre nás na prvom mieste.

Stupavská 197 90065 Záhorská Ves
tel.: +421918 509 599

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888