Vieme, aké výhody prináša servis klimatizácie

Vieme, aké výhody prináša servis klimatizácie

Netreba zabúdať na fakt, že servis klimatizácie zohráva dôležitú úlohu, vďaka ktorej vám klimatizácia bude slúžiť dlhé roky bez problémov. Pri kúpe klimatizačného zariadenia je, teda dobré si overiť všetky potrebné informácie ohľadom servisných požiadaviek, aby ste tak predĺžili jej funkčnosť a životnosť, čo vám v konečnom dôsledku ušetrí množstvo času aj peňazí.

Ako často je potrebný servis klimatizácie?

Klimatizácia je skvelý pomocník, ktorý pracuje pre vás, a to počas celého roka. Kým v lete príjemne ochladzuje priestor, v zime ho naopak ohrieva. Je to vynikajúce zariadenie, bez ktorého dnes mnohí už nedokážu existovať. Ako každé zariadenie aj klimatizácia si vyžaduje pozornosť v zmysle pravidelného servisu. Ako často je potrebné vykonávať servis klimatizácie, ak ju používame počas celého roka? Má frekvencia používania klimatizácie vôbec vplyv na to, ako často je potrebné ju prečistiť?

Podľa mnohých výrobcov je potrebné servisovať klimatizáciu raz až dvakrát ročne. Pri bežnom využívaní klimatizácie je to dostačujúci počet. Ideálne je, ak servis urobíte pred sezónou alebo po jej skončení. Samozrejme treba brať do úvahy vyťaženosť servisných pracovníkov, tak ak vám to neponáhľa, môžete si ju dať servisovať kedykoľvek počas roka. Dôležité je si zapamätať, že pravidelný servis klimatizácie vám predlžuje jej funkčnosť a celkovú životnosť.

Zvládnem montáž klimatizácie aj sám?

Slováci sú veľmi šikovný národ a zatiaľčo v iných krajinách si musia zavolať firmu aj na výmenu žiarovky, tak u nás si dokážeme namontovať, vymeniť a opraviť veľmi veľa vecí, aj sami. Neplatí to však pri všetkom, a to hneď z viacerých dôvodov. Napríklad pri takej montáži klimatizácie je totiž potrebné mať nielen správne náradie, ale aj vedieť, ako sa má správne konkrétna značka klimatizácie namontovať a nastaviť. Servisní pracovníci klimatizácii majú na rozdiel od nás kompletné vybavenie vždy so sebou a aj dostatok vedomostí ohľadom viacerých výrobcov klimatizačných zariadení. To sú skúsenosti a vedomosti, ktorými bežný človek nedisponuje. Klimatizácia totiž nie je iba to pekné zariadenie, ktoré vidíme v interiéri, ale aj jej vonkajšia exteriérová časť, ktorá sa musí správne umiestniť na fasádu tak, aby ju nepoškodila.

Pri pomyslení, že si klimatizáciu namontujete aj sami, si to pre istotu ešte premyslite. Prenechajte montáž aj servis klimatizácie na skúsených pracovníkov, ktorí disponujú potrebným vybavením a skúsenosťami ako, aj napríklad servisní pracovníci zo spoločnosti Klímy, ktorá sa zaoberá predajom, montážou a servisom klimatizácii už dlhých trinásť rokov.

Klemensova 3 81109 Bratislava I
tel.: +421905 245 660

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888