Okrasné kamenivo pre úchvatnú záhradu, skalku i celý dvor

Okrasné kamenivo pre úchvatnú záhradu, skalku i celý dvor

Okrasné kamenivo má rozmanité množstvo využitia. Je dokonalým prvkom pre vašu skalku, môžete ho použiť aj na chodník či akúkoľvek inú úpravu záhrady. Tej dodá elegantný štýl a šmrnc. Okrasné kamenivo ako prírodný materiál podčiarkne krásu kvetín či stromov a akosi prirodzene zapadne do voľného priestranstva záhradnej plochy. Hodí sa dokonca aj do interiéru.

Okrasné kamenivo podčiarkne elegantnosť priestoru

Okrasné kamenivo je neodmysliteľnou súčasťou moderných záhrad. Milujú ho nielen záhradní architekti, ktorí ho pravidelne zakomponovávajú do svojich návrhov, ale aj záhradkári. Prečo je teda okrasné kamenivo také obľúbené? Záhrade či dvoru dodá jedinečnosť a štýlovosť, preto je právom považované za dizajnový prvok. Podčiarkne elegantnosť celého priestoru a navyše pôsobí veľmi upravene. Každý kameň je originálny svojím tvarom a túto originalitu vnáša aj do konkrétneho priestoru. Okrasné kamenivo nie je len na ozdobu, má aj praktický význam. Oceníte ho na miestach so zvýšenou vlhkosťou, kde je nedostatok svetla. Okrasné kamenivo vám pomôže decentne ukryť trávnaté plochy, na ktorých je prílišné sucho, a teda tráva nie je na prvý pohľad krásne zelená. Máte miesta, kde rastie len burina? Postačí fólia a okrasné kamenivo a dané miesto doslova ožije. Je vynikajúce, že viaceré firmy ponúkajú možnosť zakúpiť si kamenivo v ľubovoľnom množstve, čiže sa nemusíte obávať, že vám kôpka kameňov bude zbytočne zavadzať v kúte na dvore. Za výhodu možno považovať aj výbornú cenu kameniva.

Okrasné kamenivo pre jednoduchšiu údržbu záhrady

Okrasné kamenivo je ideálne v kombinácii kameň plus rastliny, ktorým dá nádherne vyniknúť. Viacerí záhradkári si obľúbili kamenivo aj z dôvodu jednoduchšej údržby záhrady – kameň zamedzuje rastu trávy, čiže odpadá kosenie. Okrem záhrad je okrasné kamenivo taktiež mimoriadne využívané na obsyp bazénov či chodníkov. Ak ešte stále váhate, či sú kamene to pravé, tak nezabúdajte, že kamenivo si udržuje farebnú stálosť. Má totiž prirodzené sfarbenie, ktoré nevybledne bez ohľadu na poveternostné podmienky. Taktiež sa tak rýchlo nezničí, keďže má vynikajúcu mechanickú a chemickú odolnosť. Aj preto sa na dlhé roky stane štýlovým prvkom vo vašej záhrade, pri chodníku či terase. Kamenivo si navyše nežiada žiadne čistenie či údržbu a má extrémne jednoduchú aplikáciu – stačí ho voľne rovnomerne rozsypať na žiadanú plochu (žiadne skladanie či lepenie). Viete, že kamenivo nie je určené len pre exteriér? Je využívané aj pri aranžovaní vestibulov a vstupných hál, kde je zvyčajne kombinované s väčšími kvetinami alebo rozličnými dizajnovými prvkami z prírodných materiálov.

Drvené aj ozdobné kamenivo, štrkopiesok, piesok, makadam, dunajský štrk či zeminu na rôzne účely nakúpite za výhodné ceny v RBM Sped. Otvorili sme pre vás novú štrkovňu v Trnave. Vašu objednávku nám naložíme nakladačom. V prípade potreby zabezpečíme dopravu na určené miesto, a to vozidlami od 1 do 28 ton. Ponúkame aj možnosť dovozu a vyloženia materiálu v Big Bag-och.

149 91905 Trstín
tel.: +421905 386 196

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888