Pohrebná služba ako asistent pri organizácii poslednej rozlúčky

Pohrebná služba ako asistent pri organizácii poslednej rozlúčky

Po úmrtí človeka je nevyhnutná organizácia poslednej rozlúčky. Vtedy nastupuje pohrebná služba, ktorá sa výraznou mierou podieľa na plynulom a bezproblémovom priebehu samotného pohrebu. Jej cieľom je čo najmenšie zaťaženie pozostalých vzhľadom na ich hlboký žiaľ a emocionálne rozpoloženie, ale aj ich útechu a spokojnosť s dôstojnou poslednou rozlúčkou.

Pohrebná služba odbremení od starostí

Organizácia pohrebu závisí od miesta, kde došlo k úmrtiu. Po ňom je nevyhnutné čo najrýchlejšie zavolať pohrebnú službu, ktorá je väčšinou k dispozícii nonstop. Pri práci postupuje pohrebná služba maximálne profesionálne a najmä citlivo, čo vypláva z emocionálneho rozpoloženia vybavovateľov pohrebu. Preto pri jej výbere buďte pozorní. Pohrebná služba vás totiž môže odbremeniť od celého radu starostí. Je prospešné, ak pohrebná služba zabezpečí odvoz zosnulého a základné administratívne úkony ako vybavenie úmrtného listu a pod. Taktiež nezabúdajte na odovzdanie oblečenia pre zosnulého. Jeho vzhľad a úpravu telesných pozostatkov má taktiež zvyčajne na starosti pohrebná služba. Nechajte si od nej poradiť aj čo sa týka výberu rakvy či vencov. Často ich má pohrebná služba vo vlastnej ponuke a vy si tak môžete vybrať priamo na mieste. To zaiste šetrí mnoho času, ktorý by ste strávili behaním po kvetinárstvach či stolárstvach.

Plynulá organizácia

Je vítané, ak je pohrebná služba maximálne pripravená a spôsobilá na vykonávanie oboch typov pochovania, t. j. klasické pochovanie do zeme aj kremácia. Pohrebná služba by tiež mala príkladne asistovať i pri cirkevnom či občianskom pohrebe. Po stanovení dátumu a miesta pochovania je žiadúce, ak pohrebná služba v súčinnosti s pozostalými participuje aj na činnostiach ako spôsob vystavenia zosnulého pred a počas pohrebu, kvetinová výzdoba, sprievodná hudba či samotný scenár pohrebu – samotný obrad, kondolencie pozostalým aj doplnkové služby ako smútočná reč a jej prednes, vyhotovenie zvukového či obrazového záznamu a pod. Súčasťou prípravy je aj výber vhodného smútočného oznámenia, s ktorým vám taktiež vie pomôcť pohrebná služba. Pre zabezpečenie plynulého priebehu sa odporúča, aby sa pozostalí a pohrebná služba stretli aspoň na cca 30 minút pred samotným pohrebom a prebrali dohodnuté náležitosti s obradníkom či pochovávajúcim.

Spoločnosť Pohrebné služby – Milan Haluška so sídlom v Brezne vám ponúka profesionálne pohrebné služby už od roku 2000. Zabezpečujeme prevozy zosnulých špeciálnymi pohrebnými vozidlami a tiež úpravu telesných pozostatkov a ich uloženie do rakvy. Naša prevádzka disponuje vlastnými chladiacimi boxami spolu s miestnosťou na realizáciu poslednej rozlúčky so zomrelým.

Chalupkova 291 97701 Brezno
tel.: +42148611 27 81

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888