Ako požiadať o právne poradenstvo?

Ako požiadať o právne poradenstvo?

O právne poradenstvo môže požiadať každá fyzická osoba, takže aj práve vy. Takéto právne poradenstvo pomáha ľudom riešiť rôzne životné situácie. Dokonca, je možné získať právne poradenstvo aj bezplatne, prípadne za zníženú alebo menšiu odmenu. Samozrejme v súlade s osobnými pomermi. Právne poradenstvo je poskytované záujemcom, ktorí potrebujú právne služby. V rámci právneho poradenstva sa jedná aj o zakladanie firiem, o preklady či o tlmočenie.

Právne poradenstvo - 4 tipy, ako na to

V prvom rade ak sa rozhodnete o právne poradenstvo, je dôležité mať jasno ohľadne situácie, ktorú chcete riešiť. Treba stanoviť presnú otázku, ktorej sa chcete držať a ktorú chcete riešiť. Právne poradenstvo vám bude riešiť vašu otázku len vtedy, pokiaľ dôkladne popíšete predmetný problém. Keď žiadate o právne poradenstvo, je dobré sa držať najmä presnosti, faktickosti a samozrejme detailov. To je prvý tip na to, ako úspešne požiadať o právne poradenstvo. Druhým tipom na to, ako správne požiadať o právne poradenstvo je dôležité sa aj správne identifikovať. Úspešne požiadanie o právne poradenstvo nastane práve vtedy, ak uvediete presne váš názov, meno, sídlo, bydlisko či IČO a podobne.

Tretím tipom alebo teda podmienkou na úspešné riešenie vašej právnej situácie, je odpoveď od danej firmy, ktorá dôkladne preštuduje váš právny problém. Vtedy vám firma alebo jej tím predložia cenovú ponuku a vy tak môžete začať riešiť právne poradenstvo. Toto právne poradenstvo je samozrejme aj cenovo ohodnotené a pokiaľ akceptujete cenovú ponuku, môžete právne poradenstvo začať riešiť. To je štvrtou základnou podmienkou, ako úspešne začať riešiť váš právny problém. Veľa krát je veľmi dôležité žiadať o profesionálne právne poradenstvo, pretože len to vám dokáže vo viacerých životných situáciách bezprostredne pomôcť.

Právne poradenstvo a jeho základné náležitosti

Keď už riešite právne poradenstvo, nemusíte sa obávať, že by sa niektoré fakty zverejnili pokiaľ si to nežiadate. Pri právnom poradenstve je advokát povinný mlčať, a to o všetkých náležitostiach a o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel pri procese právneho poradenstva. Samozrejme sú stanovené isté zákony, ktoré majú aj pri právnom poradenstve osobité predpisy. Vy, ako klient môžete pri právnom poradenstve pozbaviť advokáta ohľadne zachovávania mlčanlivosti. Samozrejme, právne poradenstvo vždy vychádza z vašich stanovených údajov o vašom právnom probléme, čiže je to len o vás . Neváhajte a doprajte si právne poradenstvo, ktoré vám môže pomôcť v rámci zakladania firiem, v rámci podnikania alebo ohľadne tlmočníctva a prekladov. Právne služby môžete využiť ako fyzická osoba kedykoľvek.

Sme HELVIK s. r. o., súkromná firma a poskytujeme vám právne, podnikateľské a organizačné poradenstvo. S nami môžete riešiť správu a zakladanie akciových spoločností. Takisto vám s radosťou poskytneme aj právne preklady, tlmočenie a sprievodcovské služby. Na náš tím sa môžete plne spoľahnúť, pretože vám zabezpečíme aj právne zastúpenie a komplexné služby pre realizáciu dražieb.

Krakovská /1 04011 Košice
tel.: +421903 903 039

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888