Účtovnícka firma - podľa čoho ju vybrať?

Účtovnícka firma - podľa čoho ju vybrať?

Dnes už väčšina účtovníckych firiem ponúka komplexné služby a tým myslíme samotné vedenie účtovníctva, účtovné závierky, personalistiku, spracovanie a podanie daňového priznania, ale aj fakturačné služby či poradenstvo. Účtovnícka firma na to využíva bezpečné a overené účtovné programy, vďaka ktorým tak zjednoduchší prácu nielen sebe, ale aj vám, podnikateľom.

Najlepším ukazovateľom kvalitnej účtovníckej firmy sú recenzie spokojných/nespokojných klientov. Vyberajte si preto takú spoločnosť, ktorá má čo možno najviac kladných hodnotení. Vždy však platí, že účtovnícka firma disponuje niekoľkými externými, ale aj internými účtovníkmi, ktorí sa dôkladne starajú o svojich klientov. Títo pracovníci sa pravidelne vzdelávajú a sledujú zmeny v legislatíve, preto sa nemusíte obávať zastaranosti alebo rôznych nezhôd.

Účtovnícka firma sa vás bude pýtať

Samozrejme, na to, aby vám účtovnícka firma dokázala spracovať všetky vaše firemné dokumenty, bude potrebovať nejaké podklady. Medzi tie podklady patrí najmä: vystavené a prijaté faktúry (za celý rok), príjmové a výdavkové pokladničné bločky, výpisy z bankových účtov, cestovné príkazy (ak nejaké vediete).

Niekedy je potrebné účtovníckej firme dokladať aj vaše skladové hospodárstvo. Týka sa to najmä väčších firiem, ktoré si takúto skladovú evidenciu vedú. Tieto podklady budú potrebné k vypracovaniu účtovnej uzávierky a napokon k vypracovaniu daňového priznania.

Účtovnícka firma, ale len jeden účtovník

Síce vám účtovníctvo bude viesť účtovnícka firma a vy s ňou budete mať uzatvorenú dohodu či zmluvu, vždy vás má na starosti len jedna osoba danej účtovníckej firmy. Značne to šetrí vaše náklady a čas, preto nie je nikdy na škodu svoje podnikanie spoľahlivej účtovníckej firme zveriť. Čas, ktorý by ste v opačnom prípade investovali do papierovačiek, tak viete využiť na rozvoj svojho podnikania, napríklad vo forme reklamy alebo nových nápadov.

Pre niektorých to môže byť proti srsti, predsa, o vaše cenné údaje sa stará niekto cudzí, ale nie ste jediným klientom tejto spoločnosti, preto sa na to pozrite z hľadiska, že je to ich práca a baví ich starať sa a spravovať podnikanie aj pre nich cudzie osoby.

Spoločnosť YOU and ME, ktorá sídli v Chorvátskom Grobe sa vám o digitálne vedenie účtovníctva, mzdy, personalistiku, ale aj dane rada postará. Naša cenovo dostupná spoločnosť sa s potešením stane sprievodcom a poradcom v ťažkých časoch a to počas celej doby vášho biznisu fyzicky, ale aj online. Ak zháňate kvalitného a seriózneho účtovníka, kontaktujte nás.

Púpavová 26 90025 Chorvátsky Grob
tel.: +421907751666

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888