Digitálne účtovníctvo

Digitálne účtovníctvo

Digitálne účtovníctvo stále predstavuje pre podnikateľov, ale aj pre samotných účtovníkov obavy. Dôvodom je najmä jednoduchšie zneužitie dát, čo vôbec nie je pravda. Preto vám prinášame článok, vďaka ktorému pochopíte, že nie je najmenší dôvod na obavy, ozrejmíme vám danú situáciu a zjednodušíme váš prechod z papierovej formy vedenia účtovníctva do tej elektronickej. Má to množstvo výhod, avšak my sme pre vás vybrali tie top, ktoré vás určite presvedčia o tom, že nič lepšie ako digitálne účtovníctvo vás nemohlo postretnúť.

Digitálne účtovníctvo je jednoduchšie

Nielen z časového, ale aj pracovného hľadiska. Zoberte si príklad, kedy sestričky od lekárov OSOBNE chodili doručovať PN-ky svojich pacientov do Sociálnej poisťovne. Po digitalizácii jednoducho presunú všetky potrebné dáta priamo na mail. A rovnako to je aj s vedením účtovníctva.

Čerešničkou na torte je, že pokiaľ máte všetko správne vyplnené, počítač sa nezvykne mýliť a preto bude aj koncoročné zúčtovanie v úplnom poriadku. Takto už dnes funguje aj samotné daňové priznanie, ktoré je pre podnikateľov dnes už dokonca povinné podávať elektronickou formou. Keby to nebolo bezpečné, určite by nesprístupnili digitalizáciu týchto príliš citlivých dát.

Digitálne účtovníctvo a bezpečnosť

Nikdy by sa na trhu neudržal softvér, ktorý by bolo možné akýmkoľvek spôsobom ohroziť či nebodaj zneužiť dáta v ňom obsiahnuté. Vývojári takýchto účtovných systémov precízne zabezpečujú a neustále pracujú na ich nezávadnosti, preto sa niet naozaj čoho báť. Vedenie digitálneho účtovníctva je tak 100% bezpečné.

Samozrejme, na druhej strane je dôkladne si vybrať firmu, ktorá sa o tieto citlivé údaje bude náležite starať. Preto by malo ísť o spoločnosť s dobrým menom, cenovou dostupnosťou, ale aj serióznosťou tak, aby si získala vašu dôveru a vy zas tú jej.

Fakturácia na základe digitálneho účtovníctva

Áno, aj faktúry sa už dnes vystavujú online. Slúžia na to rôzne účtovné softvéry a zjednodušujú kopec práce. Tie však neslúžia výhradne na fakturáciu, ale napríklad aj ako ukazovatelia splatnosti prijatých faktúr. Taktiež je možné sledovať splatnosť vystavenej faktúry, vytváranie zálohových faktúr či dobropisov, ale aj upomienok pri neuhradení faktúry v stanovenom termíne.

Spoločnosť YOU and ME, ktorá sídli v Chorvátskom Grobe sa vám o digitálne vedenie účtovníctva, mzdy, personalistiku, ale aj dane rada postará. Naša cenovo dostupná spoločnosť sa s potešením stane sprievodcom a poradcom v ťažkých časoch a to počas celej doby vášho biznisu fyzicky, ale aj online. Ak zháňate kvalitného a seriózneho účtovníka, kontaktujte nás.

Púpavová 26 90025 Chorvátsky Grob
tel.: +421907751666

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888