Aké výhody vám ponúkajú vzdelávacie hračky?

Aké výhody vám ponúkajú vzdelávacie hračky?

Vzdelávacie hračky sú trendom v rodičovstve najmä posledných pár rokov. Môžu za to mnohé výhody, ktoré vzdelávacie hračky ponúkajú pre najmenších i pre predškolákov a školákov. Zároveň pomáhajú i samotným rodičom pri vzdelávaní, výchove a rozvíjaní schopností ich ratolestí. Vzdelávacie hračky zábavnou formou trénujú pamäť, rozvíjajú motoriku i tvorivé myslenie. Zistite, aké vzdelávacie hračky by u vás doma nemali chýbať.

Vzdelávacie hračky pre najmenších

Vzdelávacie hračky bývajú zväčša rozdelené podľa účelu i vekovej kategórie dieťaťa. Prvú vzdelávaciu hračku môžete zaobstarať vášmu dieťatku už od prvých mesiacov jeho života. Vďaka vzdelávacím hračkám tak môžete vášmu dieťaťu pomôcť už v rannom štádiu jeho rozvoja. Príkladom takýchto vzdelávacích hračiek sú hracie deky a hrazdičky, hryzadlá, chodítka či skákadlá.

Moderné hracie deky a hrazdičky bývajú vybavené hracími komponentmi, hudbou a zrkadlami pre sebaobjavovanie a rozvíjanie mobility drobca v polohe na chrbte i na brušku. Farebné komponenty napomáhajú rozvoju zraku, hudba a zvuky zase trénujú sluch. Dôležité sú tiež rôzne materiály a povrchy, ktoré dieťatku pomáhajú rozvíjať hmat. Pre najmenších sú ideálne i viacúčelové hrkálky a hryzadlá, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku dieťaťa a pomáhajú pri prerezávaní prvých zúbkov.

Predškolské a školské vzdelávacie hračky

Ako dieťa rastie, pre správny vývoj potrebuje neustále podnety na rozvíjanie všetkých zmyslov, všímavosti, vytrvalosti či predstavivosti. Práve edukatívne hračky sú pre rozvoj detí tou správnou voľbou. Aj keď máte doma škôlkara, ktorý je cez deň v odbornej pedagogickej starostlivosti, je vhodné pri výbere hračiek voliť najmä tie s pridanou hodnotou. Vzdelávacie hračky podporujú rozvoj osobnosti, logického myslenia či rôznych iných užitočných zručností. Skvelými príkladmi vzdelávacích hračiek sú napríklad vkladacie a zatĺkacie hračky, drevené puzzle či rôzne logické labyrinty. Okrem jemnej motoriky napomáhajú rozvoju logiky, predstavivosti či koncentrácie.

Okrem toho pomáhajú vzdelávacie hračky aj pri sociálno-spoločenskom a emocionálnom rozvoji, ku ktorému dochádza pri zapojení vzdelávacej hračky a viacerých detí doma, na návšteve či v materskej škole. Viac detí pri hre so vzdelávacou hračkou znamená zvládanie množstva emócií a rozpoznávanie vzájomných reakcií. Vzdelávacie hračky sú vhodné pre rozvoj psychiky detí od útleho veku až po školský vek.

U nás v Tanielashop vám ponúkame široký sortiment hračiek, detského nábytku, školských potrieb, kostýmov či oblečenia a obuvi. Nájdete u nás taktiež kompletné vybavenie do detskej izby, stavebnice, spoločenské hry či dojčenské potreby. Ak hľadáte perfektný darček pre akékoľvek dieťa, neváhajte a navštívte náš eshop ešte dnes.

Diviaky nad Nitricou 524 97225 Diviaky nad Nitricou
tel.: +421907 604 454

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888