Ako zabezpečiť montáž technologických zariadení?

Ako zabezpečiť montáž technologických zariadení?

Technologické zariadenia sú navrhnuté a vyrobené tak, aby v oblasti automatizácie výroby spĺňali individuálne požiadavky zákazníka. Dôležitým faktorom, okrem návrhu a výroby, je aj montáž technologických zariadení. Na vykonávanie zváračských a montážnych technologických potrubných rozvodov a montáží technologických zariadení v oblasti potravinárstva, farmaceutiky a energetiky je potrebné zabezpečiť uznávanú certifikovanú firmu s praxou.

Potrubné rozvody a zabezpečenie technologických zariadení

Každé priemyselné odvetvie je špecifické a preto aj technologické zariadenia a ich montáž sú prispôsobené prevádzkam, v ktorých bude výroba prebiehať. V oblasti potravinárstva, farmaceutiky a energetiky prichádzajú jednotlivé články technologických zariadení do kontaktu s rôznymi druhmi surovín. Potrubnými rozvodmi prechádzajú aj kyseliny a lúhy. Na zabezpečenie plynulej prevádzky špecifických technologických zariadení je potrebná montáž a zváranie potrubných rozvodov z nehrdzavejúcej ocele a plastu. Plasty svojim neustálym vývojom a zdokonaľovaním predstavujú bezkonkurenčnú surovinu pre tlakové potrubné systémy. Prednosti plastových potrubných rozvodov sú prispôsobivosť, vysoká odolnosť voči korózii, voči nárazom aj pri nízkych teplotách a tiež voči väčšine rozpúšťadiel, kyselín a olejov.

Výhody potrubných rozvodov z plastu

Potrubné rozvody z plastu majú širokú oblasť využitia. V oblasti potravinárstva, farmaceutiky a energetiky je tých výhod viac, ale medzi tie najdôležitejšie patria určite výborné vlastnosti pre spájanie potrubí zváraním, nízka hmotnosť a s tým spojená jednoduchá manipulácia a skladovanie, dlhá životnosť, teplotná odolnosť a ťažnosť – schopnosť materiálu deformovať sa bez toho, aby došlo k jeho zlomeniu alebo pretrhnutiu. Priemyselné odvetvia pristupujú čoraz zodpovednejšie k ekológii, hlavne v potravinárskom priemysle sú výrazne presadzované ekologické trendy. Zabezpečenie montáže a zvárania technologických potrubných rozvodov z nehrdzavejúcej ocele a plastu sú toho dôkazom. Polyetylén, z ktorého je potrubie vyrobené, je schopný úplnej recyklácie.

ZMP, s.r.o. je súkromná spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2010. Cieľom našej spoločnosti je vykonávanie zváračských a montážnych technologických potrubných rozvodov, montáž technologických zariadení v oblasti potravinárstva, farmaceutiky a energetiky. Pre spokojnosť obchodných partnerov realizujeme kompletné zákazky od technickej prípravy, cez vypracovanie projektovej dokumentácie, dodávky a montáže potrubných rozvodov až do vykonávania skúšok a revízií. Na našej webovej stránke nájdete všetky informácie ohľadom služieb, ktoré poskytujeme. V oblasti našich služieb sme vám plne k dispozícii, radi vám poskytneme aj nezáväzné poradenstvo. Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes!

Dolné Záhumnie 58 /1 01341 Dolný Hričov
tel.: +421903 250 193

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888