Načo slúži projektová dokumentácia?

Načo slúži projektová dokumentácia?

K začatiu stavebného konania je projektová dokumentácia neodmysliteľnou súčasťou. Bez nej konanie nemôže začať. Aby nedošlo k jeho pozastaveniu či natiahnutiu, projektovú dokumentáciu je potrebné správne pripraviť a dbať na každý detail tak, aby konanie prebiehalo bez akýchkoľvek problémov a zdržaní. Projektová dokumentácia je súborom niekoľkých štúdií, výkresov a prepočtov, ktorú rozhodne netreba podceniť.

Čo obsahuje projektová dokumentácia?

Najčastejším a asi aj najlepším riešením projektovej dokumentácii je zveriť ju do rúk odborníkov, ktorí ponúkajú kvalitné služby a overené postupy. Uľahčíte si tak množstvo vybavovačiek a ušetríte kopu času. Skúsený odborník sa postará o stavebné povolenie, vypracovanie dokumentácie potrebnej k územnému rozhodnutiu, zabezpečí statické a dynamické prepočty. Taktiež dbá na kontrolu a činnosť spojenú so zabezpečením príprav stavby a jej realizácie. Projektovú dokumentáciu stavby je potrebné vykonať v troch základných stavebných projektoch.

Projektová dokumentácia v troch stupňoch:


  1. Projekt pre umiestnenie stavby je označovaný ako prvý stupeň projektovej dokumentácie pre vydanie územného rozhodnutia. Jeho podstatou je architektonická štúdia, čiže výkresy architekta obsahujúce pôdorysy, rôzne uhly pohľadov na stavbu, jej napojenie na inžinierske siete, riešenie zavedenia vody, elektroinštalácie, vykurovania, klimatizácie a protipožiarnej ochrany.

  2. Projekt pre stavebné povolenie prichádza ako druhý stupeň po vydaní územného rozhodnutia. Jeho obsahom je súhrnná technická správa a sprievodná správa. Spadá do nej urbanistické, architektonické, stavebné a technické riešenie stavby. Netreba zabudnúť na statické posúdenie, ktoré zobrazuje hranice pozemku, parcelné čísla, ochranné pásma, podzemné siete a celkovú situáciu stavby.

  3. Projekt pre realizáciu stavby je tretím stupňom potrebným pre vydanie stavebného povolenia. Nachádza sa v ňom popis zemných prác, riešenie podzemnej vody a kanalizácie, zvládnutie zásobovania energiami a vodou či technická správa. Rozpis osvetlenia v interiéri a exteriéri ako aj rozvodu elektrickej energie musia byť jej súčasťou. Taktiež musí dokladovať záznam o prerokovávaní stavby s príslušnými orgánmi a certifikáciu preukazujúcu nezávadnosť použitých materiálov.

S projektovou dokumentáciou, nevyhnutnou pre výstavbu, by ste sa mali obrátiť na profesionálov. V SRT Stavebné rozpočty Trnava - Lukáš Jankech vám radi pomôžeme nie len s riešením projektovej dokumentácie, ale aj zabezpečením komplexných služieb v oblasti rozpočtovania stavieb a vytvárania cenových ponúk. Viac informácií nájdete na našej webstránke alebo nás môžete navštíviť osobne.

Špačinská cesta 634 /21 91701 Trnava
tel.: +421910 493 325

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888