Vysušovanie muriva dá definitívne zbohom vlhkým stenám

Vysušovanie muriva dá definitívne zbohom vlhkým stenám

Ochrana stavieb proti vode je neoddeliteľnou súčasťou stavebného priemyslu. Vysušovanie muriva predstavuje odporúčaný spôsob odstránenia vlhkosti, ktorá sa nachádza v stenách. Táto činnosť chráni nielen zdravie, ale aj rodinný rozpočet, keďže suché steny ušetria spotrebu energií. Vysušovanie muriva zároveň účinne predchádza znehodnoteniu objektu a jeho poškodeniu, a zároveň ho ozdravuje.

Vysušovanie muriva – na čo sa pripraviť?

Rozhodne sa neodporúča vysušovanie muriva vo vlastnej réžii, keďže neodborná manipulácia a zásah môžu mať fatálne následky pre váš dom a v neposlednom rade aj peňaženku. Preto stavte na odborníkov, ktorí majú vysušovanie muriva v popise práce a efektívne zabránia aj odstránia zvýšenú vlhkosť v stenách. Hneď sa ale nevrhnú na vysušovanie muriva. Predchádza mu dôkladný prieskum. Zahŕňa zhromaždenie dostupných podkladov a informácií, ktoré sa viažu na daný objekt, ale aj zisťovanie pôvodnej ochrany objektu proti pôsobeniu vlhkosti, jej udržiavania, vetrania atď. Aby bolo vysušovanie muriva kvalitné, pracovníci robia aj obhliadku konkrétneho objektu a skúmajú jeho aktuálny stav i tepelno-vlhkostné parametre. Overujú druh a hrúbku muriva, spôsob murovania i použitý murovací materiál. Skúmajú povrchy stien a ich zloženie, keďže majitelia domu zvyknú vlhké steny zo začiatku svojpomocne upravovať rôznymi nánosmi omietok či krycími nátermi. Chybou je, že už vtedy sa nezamýšľajú nad príčinou a jej odstránením, ale neefektívne riešia jej dôsledok. Nepoložia si základnú otázku – Prečo sú múry vlhké? Čo to spôsobilo? Ako zabrániť vzniku vlhkosti?

Vysušovanie muriva je výhodné pre zdravie aj rozpočet

Zvýšená vlhkosť v stenách je ideálnym prostredím pre vznik a množenie zdraviu škodlivých plesní, ktoré pre ľudský organizmus predstavujú obrovský problém. Spôsobujú totiž rôzne choroby a sú častou príčinou vzniku alergií. Vysušovanie muriva teda prispieva k ochrane zdravia celej rodiny. K ďalším výhodám, ktoré vysušovanie muriva prináša, patrí šetrenie financií. Je známe, že vlhké steny zvyšujú spotrebu energií, najmä elektriny, plynu a tepla, v niektorých prípadoch až o 30 %. Vysušovanie muriva odstráni ešte jeden problém – zabráni znehodnoteniu domu a jeho estetickému poškodeniu, ktoré vlhkosť vytvára.

AQUAIZOLING SLOVAKIAdlhoročné skúsenosti v oblasti vysušovania muriva, ale aj obnovy izolácií, tlakovej injektáže muriva, opravy prasklín, sanácie vlhkých stavieb a statického zabezpečenia budov. Obhliadky a poradenstvo poskytujeme zadarmo. Kontaktujte nás telefonicky, mailom či osobne. Viac informácií o našich službách nájdete online.

Tenisová 11 97101 Prievidza
tel.: +421911980096

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888