Zámková dlažba zaručí, že váš dvor či terasa budú ako z katalógu

Zámková dlažba zaručí, že váš dvor či terasa budú ako z katalóguZámková dlažba vydrží desaťročia a domu dodá šmrnc, eleganciu a akýsi pocit poriadku. Nehovoriac o tom, že opticky predĺži okolie a navnadí jedinečnú atmosféru. Keďže často pripomína štruktúru prírodného kameňa, na pozemku budete mať originálny kúsok prírody. A nielen tam. Zámková dlažba je ideálnym doplnkom záhradných alejí, parkovísk a iných verejných úžitkových plôch. Aj keď pôsobí stroho, tak dokonale podporí harmóniu daného priestoru.


Prečo je zámková dlažba výhodným riešením?


Zámková dlažba je betónová dlažba určená do exteriéru. Bežne sa využíva na spevnenie plochy pri dome či na záhrade. Je mrazuvzdorná a odolná voči nepríjemným poveternostným vplyvom. Ťažko ju poškriabať či inak zničiť a ak k tomu prirátame jednoduchú údržbu a čistenie, tak investovanie do zámkovej dlažby je jedným z najlepších finančných rozhodnutí. Pri správnom zaobchádzaní a pravidelnej údržbe môže zámková dlažba vydržať aj niekoľko desaťročí. Nesmieme zabúdať ani na betónové obrubníky, krajnice, palisady a žľaby. Sú dôležitými prvkami pri pokladaní zámkovej dlažby, pretože pevne ohraničujú vydláždenú plochu, a tak zamedzujú jej horizontálnemu pohybu.


Zámková dlažba spája geometriu s umením


Zámková dlažba poskytuje niekoľko možností uloženia na ploche. Jednou z výhod je jej univerzálne použitie pri vytváraní rôznych geometrických vzorov a obrazov. Ponuka farieb a tvarov jednotlivých kúskov dlažieb je neuveriteľné rozmanitá, a tak sa každý dvor či terasa môžu stať malým umeleckým betónovým dielom s nádychom elegancie či dokonca histórie. Nezabúdajme, že zámková dlažba pretvára vonkajšie priestory na pekné a jedinečné miesta oddychu i zábavy.


Správna starostlivosť


Zámková dlažba si vyžaduje vhodnú údržbu. K odporúčaným čistiacim prístrojom patrí vodný tlakový agregát. Pravidelným zametaním zabránime jej znečisteniu, napríklad od opadaného lístia. Pri pokladaní zámkovej dlažby musíme dbať na profesionálne odvedenú prácu, kvalitný materiál a dobré odvodnenie dlažbovej plochy. Tak sa na nej nebude hromadiť dažďová voda. Konkrétne typy škvŕn sa dajú vyčistiť aj špeciálnymi prostriedkami, ktoré možno zakúpiť v odborných predajniach.


Nielen zámkovú dlažbu ponúka spoločnosť Prefabetón – Diviaky. Taktiež zabezpečuje výrobu a dopravu betónu, betónových zmesí a výrobkov, ako aj maloobchodný predaj farieb, lakov, stavebných materiálov a potrieb pre stavbárov. Radi vám pomôžeme s výstavbou domu či úpravou dvora, parkoviska alebo terasy.

Diviaky 1. mája 33 03901 Turčianske Teplice
tel.: +421903 421 140

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888