Ako vybrať dobré kamenárstvo, ktoré nesklame

Ako vybrať dobré kamenárstvo, ktoré nesklame

Kamenárstvo ako remeslo sprevádza človeka odnepamäti, čo dokazujú mnohé archeologické nálezy staré i niekoľko tisíc rokov. Jeho podstata sa do dnešných čias nezmenila. Kamenárstvo sa zaoberá spracovaním rozličných druhov kameňa. Aktuálne má kamenárstvo uplatnenie nielen v stavebnom priemysle, ale aj v oblasti dekorácií. Nezastupiteľné miesto má kamenárstvo v cintorínskej architektúre, konkrétne v realizácii pomníkov.

Potrebujete pomník? Hľadajte skúsené kamenárstvo

Aby pomník na vašich zosnulých odolal poveternostným podmienkam čo najdlhšie, tak je na mieste otázka – Aké kamenárstvo vyhľadať. Rozhodujúce faktory sú prax, recenzie, ústretovosť, otvorená komunikácia a rozumná cena. Určite vyberte skúsené kamenárstvo, ktoré už má čo-to za sebou. Dôležitý je aj aspekt dôstojnosti. Kamenárstvo je často oslovené vo chvíľach spojených so smútkom a poslednou rozlúčkou s blízkou osobou, a teda je nevyhnutné osobné stretnutie na cintoríne. Práve tam začína spolupráca. Nasleduje obhliadka miesta realizácie náhrobného pomníka a návrh jeho tvaru i veľkosti. Kamenárstvo musí zabezpečiť odborné poradenstvo v oblasti materiálu (prírodný či umelý kameň), textu na pomníku (typy písma, trvácnosť a čitateľnosť textu), grafických prvkov (fotografia, obrázky) či výberu doplnkov (váza, lampáš atď.). Kamenárstvo teda musí garantovať, že pomník nielenže vhodne vyjadrí úctu k pozostalému, ale zároveň vydrží mnoho rokov v pôvodnom stave.

Kamenárstvo a jeho výber

Ak navštívite kamenárstvo a uvažujete o výbere pomníka pre svojho blízkeho, tak žiadajte najnovšie ukážky prác kamenárstva. Dobre si poobzerajte opracovanie bokov a hrán, prepracovanosť detailov a pod. Nezabúdajte ani na estetické hľadisko a všímajte si veci ako primeranú veľkosť písma či ladenie doplnkov. Rozhodne sa na dané kamenárstvo informujte u známych či kolegov. Pohľadajte recenzie na internete. Vyberte si seriózne kamenárstvo. Pozor na kamenárstvo, ktoré láka na nízku cenu. V konečnom dôsledku môžete zistiť, že suma ani zďaleka nie je konečná, pretože nezahŕňa dopravu, montáž atď. Častou chybou je preferovanie nízkej ceny na úkor hľadania zručných remeselníkov. Dobré kamenárstvo vie, že pomník je ako nehnuteľnosť – nevyžaduje špeciálnu údržbu a zvýšené investície v budúcnosti. Stačí dobrý návrh, výroba a montáž – a vydrží aj niekoľko generácií. Je zrejmé, že ak kamenárstvo podcení opracovanie či výber kvalitného kameňa, tak dochádza ku krátkej životnosti pomníka.

Kamenárstvo Gapčo sa sústreďuje za zhotovenie kompletných pomníkov vrátane gravírovania. Vyberajte z mnohých farebných variácií a materiálov. Naša kamenárska činnosť zahŕňa i oblasť kúpeľní a kuchýň. O kvalite poskytovaných služieb svedčí aj certifikát Dôveryhodná firma.

Moyzesova /2 90301 Senec
tel.: +421940 743 516

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888