Farbenie vlasov – užitočné rady, tipy a odporúčania pre krásny farebný výsledok

Farbenie vlasov – užitočné rady, tipy a odporúčania pre krásny farebný výsledok

Farbenie vlasov je najčastejšie realizované z troch dôvodov – zmena imidžu, oživenie vlastnej farby vlasov, príp. prekrytie šedín. Na prvý pohľad vyzerá farbenie vlasov pomerne jednoducho, avšak ak nemáte dostatok skúseností a zručností, určite oslovte svoju kaderníčku či kaderníka. V opačnom prípade vaše farebné experimentovanie nemusí dopadnúť podľa predstáv. Samozrejmosťou malo byť použitie kvalitnej farby a jej správna aplikácia.

Farbenie vlasov a jeho zásady

Farbenie vlasov si žiada dodržiavanie niekoľkých zásad. Dôležitá je voľba správneho odtieňa, ktorý vlasom dodá sýtu farbu a prirodzený lesk. Všeobecné odporúčanie znie, aby ste si vybrali farbu, ktorá sa líši jedným až dvomi odtieňmi od vašej prirodzenej farby. To, logicky, neplatí v prípade, ak túžite po výraznej zmene, ako napríklad farbenie vlasov z blond na čiernu farbu. Pred farbením sa taktiež odporúča neumývať si vlasy aspoň jeden – dva dni. Dôvod je praktický – maz, ktorý sa vytvára na pokožke hlavy ju chráni pred farbou, čiže eliminuje dráždenie pokožky počas pôsobenia farby. Je mýtom, že farbenie vlasov je lepšie realizovať pri suchých vlasoch. Viacerí kaderníci sa zhodujú, že na čerstvo umyté vlasy sa farba taktiež dobre prichytí. Farbenie vlasov by ste mali opakovať približne každých päť týždňov (záleží od rýchlosti rastu vlasov). Užitočné je aj používanie šampónov, kondicionérov či regeneračných masiek na farebné vlasy, ktoré prispievajú k udržaniu intenzity farby.

Farbenie vlasov kvalitnou farbou

Kaderníci odporúčajú farbenie vlasov približne od 16 – 18 roku života, kedy sú už vlasy dostatočne silné. Alfou a omegou je kvalitná farba, ktorá obsahuje dobrý stabilizátor (zabezpečí istú dobu pôsobenia), ochranné látky, vitamíny a minerály, ktoré vlasy vyživujú. Je dôležité dávať si pozor na domáce farbenie vlasov a experimentovanie s farbami, aby ste neskončili s vlasmi v zelenej či inej neplánovanej farbe. Pri voľbe novej farby na vlasy sa preto skúste aspoň na začiatku zveriť do rúk kaderníkom, ktorí sú garanciou dobrého výsledku a vedia, ako jednotlivé farby vlasov na seba zareagujú, a ktorí navyše urobia dôkladnú analýzu vašich vlasov. Ak už farbenie vlasov realizujete doma, pozorne si prečítajte návod a pribalené informácie. Dôležitým údajom je doba pôsobenia farby. Ak ju skrátite, želaný farebný výsledok sa nemusí dostaviť. Ak ju predĺžite, tak môžete poškodiť štruktúru vlasov. Sú situácie, kedy sa farbenie vlasov neodporúča – alergia na amoniak, kožné ochorenia, tehotenstvo (najmä prvé mesiace gravidity) či nadmerné vypadávanie vlasov.

O strihanie a farbenie vlasov i vlasový styling na najvyššej úrovni sa postarajú šikovní kaderníci a kaderníčky z Horváth & Bacso Salón v Banskej Bystrici. Používame výhradne kvalitnú vlasovú kozmetiku. Naším cieľom sú vaše krásne a zdravé vlasy. Fungujeme na objednávku, čiže termínovo aj časovo sa vám maximálne prispôsobíme.


Námestie Štefana Moyzesa 31 /3 97401 Banská Bystrica
tel.: +421917 129 714

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888