Čo všetko treba zabezpečiť pre úspešný prenájom bytu? Máme niekoľko tipov, ako nato.

Čo všetko treba zabezpečiť pre úspešný prenájom bytu? Máme niekoľko tipov, ako nato.

Zabezpečiť prenájom bytu po prvý raz býva občas stresujúce. Kroky, aké budúci prenajímateľ musí zvládnuť, sú spočiatku náročnejšie, ale sú logické. Ako všetko, čo sa predáva, aj prenájom bytu potrebuje vlastný marketing a propagáciu. Čo sa skrýva za realitným marketingom a ďalšími krokmi k nájdeniu vhodného nájomcu, sme zhrnuli v niekoľkých nasledujúcich bodoch.

Stanovte reálnu cenu prenájmu

Hoci dopyt po prenájme bytov neustále rastie, neznamená to, že cena nájomníkov neodrádza. Stanovte si cenu tak, aby váš potenciálny nájomca nezačal po pár mesiacoch hľadať iný prenájom bytu. Všímajte si, ako vyzerajú byty a ako sa pohybujú ich ceny vo vašej lokalite.

Stanovte si podmienky

Popri zvažovaní ceny prenájmu bytu, uvažujte nad tým, akých nájomcov by ste chceli ubytovať. Niekto hľadá študentov, niekto rodiny s deťmi, niekto nechce zvieratá a niekomu zas nevadia. Rozhodnite sa, či do ceny nájmu tiež zahrniete aj poplatok za televíziu a internet, vyhradené parkovanie prípadne pivnicu.

Pripravte si byt

Prenájom bytu si nájomca môže predstavovať rôzne - zariadený, nezariadený či čiastočne zariadený. Najvyšší dopyt je však po plne zariadených bytoch, ideálne s nevyhnutnými spotrebičmi. Byt by mal byť čistý, vymaľovaný a uprataný. Všímajte si, či je potrebné niečo doplniť, prípadne vymeniť. Ak nie ste typ nadšený pre zariaďovanie, realitný maklér vám s tým rád pomôže. Medzi realitných maklérov patrí aj Silvia Kochanová, ktorá má dlhoročné skúsenosti s prípravou nehnuteľnosti na predaj či prenájom. Poradí, ako spraviť interiér krajším a zaujímavejším na fotke aj na obhliadke.

Inzercia k prenájmu bytu

Pripravený byt na prenájom zrejme pôjde na inzerciu či už na sociálne siete alebo na rôzne stránky. Potencionálny nájomca si ako prvé všimne okrem krátkeho popisu - titulnú fotografiu. Nechajte si nafotiť bývanie profesionálnym fotografom. Lacnejšou verziou je nafotiť si bývanie vo vlastnej réžii. Profesionálna a kvalitné fotky však urýchlia proces prenájmu bytu.

Propagácia

Jeden z krokov prenájmu bytu je propagácia a marketing. Tieto činnosti vie profesionálne zastrešiť skúsená realitná kancelária. Jej výhodou je, že dokáže prenájom bytu dostať na viaceré inzertné portály naraz. Maklér pomôže s výberom fotografií a ďalšími činnosťami súvisiacimi s marketingom, ako napríklad 3D virtuálna prehliadka, video, webová stránka nehnuteľnosti a podobne.

Pripravte si nájomnú zmluvu

Ak máte v pláne prenájom bytu, určite si dohodnite s budúcim nájomníkom jasné podmienky a pravidlá. Napríklad ohľadom domácich zvierat v domácnosti, fajčenia, počet bývajúcich a podobne. Predídete tak mnohým nedorozumeniam do budúcna. S prípravou nájomnej zmluvy, ako aj daňami z nehnuteľností, či inými dokumentami, každý dobrý realitný maklér poradí.

Silvia Kochanová je realitná maklérka a finančná poradkyňa s bohatými skúsenosťami. Zabezpečuje komplexnú starostlivosť v oblasti predaja a prenájmu nehnuteľností. Realitám sa venuje už 13 rokov, poskytuje všetky služby realitného makléra súčasnej doby.

Prievozská /4b 82109 Bratislava-Ružinov
tel.: +421908 116 181

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888