Niekoľko dôvodov, pre ktoré sa robí recyklácia stavebného odpadu

Niekoľko dôvodov, pre ktoré sa robí recyklácia stavebného odpadu

Dôležitosť je aj tam, kde by ste ju nehľadali. Recyklácia stavebného odpadu má vysokú prioritu dôležitosti, vďaka ktorej chránime životné prostredie a šetríme finančné náklady. Recyklácia stavebného odpadu nám tak dáva možnosť ho opätovne použiť pri ďalších stavebných projektoch. Ako, teda recyklovať stavebný odpad a ktorý stavebný odpad je na recykláciu vhodný?

Prečo je potrebná recyklácia stavebného odpadu?

Odpad sa vytvára všade. Nie je stavenisko, na ktorom by sa stavebný odpad nevytváral, ako ani nie je žiadny iný priestor, v ktorom by sme ho nenašli. Stavebný odpad sa vyskytuje na staveniskách, v rodinných domoch, bytoch, prevádzkových priestoroch a podobne. Jednoducho všade tam, kde sa niečo stavia, rekonštruuje, rozširuje či likviduje. Preto je nesmierne dôležité recyklovať stavebný odpad a znižovať tak mieru dopadu na životné prostredie. Recyklácia stavebného odpadu sa radí medzi strategické úlohy nielen na Slovensku, ale aj na medzinárodnej úrovni. Okrem ochrany životného prostredia, tak treba myslieť aj na to, že pri stavebnom odpade môžeme recyklovať veľké množstvo odpadu, ktorý sa môže opätovne použiť. Je to nielen výhodne, ale aj prospešné pre našu planétu ako, aj pre našu peňaženku.

Aké výhody prináša recyklácia stavebného odpadu?

Samotná recyklácia odpadu však prináša aj množstvo výhod. Okrem ochrany životného prostrediasú to hlavne ekonomické výhody, ktoré investorom ušetria nemalú finančnú čiastku. Stavebná suť, vznikajúca počas búracích a demolačných prác, je totiž až z 90 % spätne využiteľná v stavebníctve a je plnohodnotnou náhradou prírodných materiálov. Ekonomické výhody recyklácie stavebných materiálov sú hlavne v úspore nákladov za dopravu stavebných odpadov na skládku a v úspore nákladov za poplatky za uloženie odpadov na skládku. Na recykláciu stavebného odpadu sú vhodné tehly, betón, obkladačky, dlaždice a keramika, zmesi betónu, tehál, obkladačiek, dlaždíc a keramiky, zemina a kamenivo, izolačné materiály, zmiešané odpady zo stavieb a demolácií, minerálne látky, napríklad piesok, kamenivo, ale aj zemina a kamenivo.

Možností, ako recyklovať stavebný odpad je hneď niekoľko. Záleží od veľkosti stavebného odpadu, ktorý je potrebné recyklovať. Pri veľkých množstvách stavebného odpadu je výhodnejšie využiť komplexné služby, ktoré realizuje aj spoločnosť Rolta, ktorá sa zaoberá výrobou drveného kameniva, štrkov, odvozom a recykláciou stavebného odpadu ako, aj demolačnými a zemnými prácami.


Staničná 4181 97701 Brezno
tel.: +421908145982

Vaša firma ešte nie je v
Zlatých stránkach?

Rýchlo to zmeňte

alebo volajte

02/501 02 888